Beyaz Fon Ürün Çekimi

Beyaz fon ürün çekimi, ürünlerin satışa geçirilmesi için verilen hizmetlerden biridir. Çekim işlemleri, profesyonel fotoğraf sanatçıları tarafından yapılmaktadır ve mutlaka bir stüdyo içerisinde yapılması gerekmektedir. E-ticaret siteleri incelendiğinde, kurallar gereği çoğu site beyaz fon üzerinde çekilen ürün fotoğraflarını kabul ettiği görülmektedir.

Bu durumun ana sebebi beyaz fon üzerinde çekilen ürünlerin daha etkili olması ve daha hızlı bir şekilde açılmasıdır. Beyaz fon ürün çekimi, takılar, aksesuarlar, iç ve dış giyim, ayakkabı ve aklınıza gelebilecek her ürün için uygulanabilir. Firmamız tarafından yapılan beyaz fon ürün çekimi işlemlerinde tüm ürünleriniz profesyonel bir kadro tarafından fotoğraflanır ve rötuş işlemleri yapıldıktan sonra tarafınıza teslim edilir.

Aksesuar ürün çekimi

Neden Beyaz Fon Ürün Çekimi Tercih Edilmelidir?

Beyaz, dikkat çekici olmayan ve sade olarak tanımlanabilen bir renktir. Beyaz fon üzerine konulan ürünlere bakan müşteriler, arka planda dikkat çekici başka bir unsur olmadığından ürüne odaklanır ve bu sayede ürün hafızasında kalır. Beyaz fon üzerinde çekilen ürünler daha dikkat çekici olduğundan satılma oranı çok daha fazla yüksektir. İkinci olarak beyaz yukarıda da bahsedildiği üzere oldukça zahmetsiz bir renktir. E-ticaret siteleri beyaz fonda çekilen ürün fotoğraflarını çok daha hızlı açmaktadır ve bu sayede veri daha hızlı akmaktadır. Son olarak beyaz ürün çekimi sırasında, çekilecek üründen başka eşyaya ihtiyaç duyulmaz. Konsept olarak bir ürün fotoğrafı çekmek istenirse birçok aksesuar ve eşya da ürüne eşlik edecektir. Bu durum da çok daha yüksek maliyetlere sebep olmaktadır. Beyaz fon ürün çekimi sırasında herhangi bir eşyaya ihtiyaç olmadığı için maliyet düşecektir.

Beyaz fon ürün çekimlerinin mutlaka profesyonel ekipmanlar kullanılarak yapılması gerekmektedir. Bir fotoğraf stüdyosunda yapılan fotoğraf çekimi sırasında, beyaz fon üzerinde çekilen ürünlerde en yüksek verim alınmaktadır. Ayrıca photoshop işlemleri de fotoğraf kalitesini büyük oranda etkilemektedir. Firma olarak, bugüne kadar birçok ürün için beyaz fon çekim işlemi gerçekleştirdik. Fotoğraflar, gerekli rötuş işlemleri yapılarak tarafınıza kullanıma hazır olarak teslim edilmektedir. Taşınamayan ürünler için, üretim alanlarında stüdyolar kurulmaktadır. Bu hizmet hem maliyeti düşürmekte hem de zaman kazandırmaktadır.

Ürün Çekimi Çalışmalarımız